خبرهای ویژه

» هواشناسی » اردیبهشت ۹۷ پربارش ترین اردیبهشت ۱۰ سال اخیر بود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۱۰:۵۱

 کد خبر: 18324
 143 بازدید

اردیبهشت ۹۷ پربارش ترین اردیبهشت ۱۰ سال اخیر بود


میزان بارش

رکورد شکنی در میزان بارش اردیبهشت ۹۷ به گزارش تسنیم، بررسی میزان بارش ها از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۹۶) تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ نشان می دهد که در ۸ ماه ابتدایی سال آبی جاری، ۱۵۸٫۴ میلیمتر بارش در ایران داشتیم که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، کاهشی ۲۹٫۷ درصدی و […]

رکورد شکنی در میزان بارش اردیبهشت ۹۷

به گزارش تسنیم، بررسی میزان بارش ها از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۹۶) تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ نشان می دهد که در ۸ ماه ابتدایی سال آبی جاری، ۱۵۸٫۴ میلیمتر بارش در ایران داشتیم که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، کاهشی ۲۹٫۷ درصدی و نسبت به متوسط زمان مشابه در درازمدت، کاهشی ۳۱٫۴ درصدی داشته است.

پیش از آغاز اردیبهشت ماه، میزان فاصله بارش های سال آبی جاری با زمان مشابه سال قبل و متوسط زمان مشابه در درازمدت (آمار ۴۹ ساله) بیشتر بود به طوری که در پایان فروردین ماه امسال، شاهد کاهش ۴۳٫۱ درصدی بارش های کشور نسبت به سال قبل و متوسط درازمدت بودیم، اما بارش های اردیبهشت ماه توانست بخشی از کمبودها را جبران کند.

از مجموع ۱۵۸٫۴ میلیمتر بارش هشت ماهه کشور، ۳۸٫۶ میلیمتر در اردیبهشت ماه باریده است. مقایسه این رقم با میزان بارش های اردیبهشت سال های گذشته، نشان می دهد که اردیبهشت امسال، پربارش ترین اردیبهشت در ۱۰ سال اخیر بوده است.

میزان بارش های اردیبهشت ماه در ۱۰ سال اخیر در نمودار زیر نشان داده شده است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : هواشناسی
مطالب مرتبط
گزارش هواشناسی ۹۷/۲/۱۰
هواشناسی ۹۷/۲/۸
هواشناسی ۹۷/۲/۷
گزارش هواشناسی
هواشناسی
ارسال دیدگاه