خبرهای ویژه

» اخبار اقتصادی » بانک سوئیسی بی‌سی‌پی تجارت‌ با ایران را معلق کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۸

 کد خبر: 18784
 137 بازدید

بانک سوئیسی بی‌سی‌پی تجارت‌ با ایران را معلق کرد


بانک بی‌سی‌پی

تعلیق تجارت با ایران توسط بانک بی‌سی‌پی سوئیس به گزارش مهر به نقل از رویترز، بانک سوئیسی «بانک دو کامرس دو پلیسمنت»، تمام تبادلات جدید خود با ایران را معلق کرد و در حال کاهش فعالیت‌های مرتبط با ایران است. این جدیدترین شرکت غربی است که پس از این که آمریکا اعلام کرد تحریم‌های علیه […]

تعلیق تجارت با ایران توسط بانک بی‌سی‌پی سوئیس

به گزارش مهر به نقل از رویترز، بانک سوئیسی «بانک دو کامرس دو پلیسمنت»، تمام تبادلات جدید خود با ایران را معلق کرد و در حال کاهش فعالیت‌های مرتبط با ایران است. این جدیدترین شرکت غربی است که پس از این که آمریکا اعلام کرد تحریم‌های علیه ایران را دوباره وضع خواهد کرد، روابط خود با تهران را تعلیق می‌کند.

بی‌سی‌پی که در ۱۹۶۳ تاسیس شده است، یکی از بازیگران اصلی در فاینانس کالا در تجارت‌های مربوط به ایران بود.

بی‌سی‌پی در بیانیه‌ای ایمیلی که به رویترز ارسال شده است، اعلام کرده است: ما همه تبادلات جدید مرتبط با ایران را، پس از ۸ می (تاریخ خروج ترامپ از برجام)، تعلیق کرده‌ایم و روند کاهش روابط با ایران در چهارچوب زمانی تعیین شده توسط خزانه‌داری آمریکا (۱۸۰ روز)، را آغاز کرده‌ایم.

به دنبال تصمیم آمریکا برای خروج از برجام، بانک بی‌سی‌پی، که دفتر مرکزی آن در ژنو واقع شده است، اعلام کرد که به تمام تحریم‌های آمریکا پایبند خواهد بود و تجارت‌های خود را بر طبق آن انجام خواهد داد.

قبلا بانک شماره ۲ آلمان، دی‌زی بانک هم اعلام کرده بود در ماه جولای تراکنش‌های مالی خود با ایران را تعلیق خواهد کرد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار اقتصادی , اخبار روز
ارسال دیدگاه