خبرهای ویژه

» گردشگری » برترین دیدنی های پرتغال

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۶

 کد خبر: 18803
 172 بازدید

برترین دیدنی های پرتغال


دیدنی های پرتغال مقصدی جدید برای گردشگران پرتغال مقصدی است جهت گردشگری و سفر که تنوع در آن به طور چشمگیری زیاد است. این کشور معادل ۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی شگفت انگیز در اقیانوس منجمد شمالی دارد که به طور جداگانه به دریا مرتبط هستند. پایتخت پرتغال، لیسبون در موقعیت جغرافیایی مبهوت کننده در دهانه […]

دیدنی های پرتغال مقصدی جدید برای گردشگران

پرتغال مقصدی است جهت گردشگری و سفر که تنوع در آن به طور چشمگیری زیاد است. این کشور معادل ۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی شگفت انگیز در اقیانوس منجمد شمالی دارد که به طور جداگانه به دریا مرتبط هستند. پایتخت پرتغال، لیسبون در موقعیت جغرافیایی مبهوت کننده در دهانه رود تاگوس واقع شده است. پیشگامان دریانوردی در سده ۱۵ و ۱۶ بادبان های سفرهای دریایی حماسه ای خود را برای لذت بردن از جاذبه های گردشگری پرتغال بر می افراشتند و از آن پس سنت دریانوردی در این کشور گذارده شد. بخش داخلی پرتغال از رشته کوه های چشم نواز شمالی و جلگه های پست و بلند و منطقه گرمسیری مرکزی تشکیل شده است. سواحل جنوب این کشور در مجاورت کوه های خوش منظره و آب های گرم کم عمق قرار دارند که خود از دیدنی های پرتغال می باشد. مناطق داخلی این کشور با روستاهایی با بناهای سنگی، شهرهای دلربا، شهرهایی با هر نوع ملیت با اماکن تاریخی مانند موزه ها، قلعه ها و صومعه ها محل مناسبی برای گردشگران هستند. سفر به این کشور می تواند به منزله سفر به برترین جاذبه های گردشگری پرتغال، جزیره مادیرا، جزیره گاردن و یا مجمع الجزایر دور افتاده ولی آرام ازروز باشد.

 

دیدنی های پرتغال

موستیرو داز جرانیموس، پرتغال

در واقع اسم این بنا برگرفته از سال های طلایی اکتشافات پرتغال است. سواحل حومه لیسبون شامل دریانوردانی بی باک این سرزمین است که در قرن ۱۵ و ۱۶ کشتی های خود را برای  سفرهای دریایی هولناک جهت کشف سرزمین ها و آب های ناشناخته راهی دریا می کردند. از این دریانوردان می توان به داگاما اشاره کرد که در سال ۱۴۹۸ میلادی راه دریایی به هند را کشف کرد و پادشاه مانیوال به رسم  قدردانی از این دستاورد دستور ساخت بنایی به نام او داد که به عنوان نمادی ماندگار از آن دوره افتخارآمیز به جا مانده است. دوره ای از فتوحات که باعث گسترده شدن قلمرو شد. امروزه این بنا یکی از جاذبه های گردشگری پرتغال است و از مکان هایی است که باید در برنامه مسافران قرار بگیرد. در این کلیسا و صومعه روح همان سال ها جاری است و تقریبا نمایانگر یکی از برترین جاذبه های گردشگری پرتغال است. دکوراسیونی در معبر ورودی جنوبی که به زیبایی تزیین شده و خیره کننده بوده و پرستشگاه درونی آن به همان اندازه اغراق آمیز است. درون این معبد مزار وسکو داگاما و بسیاری از چهره های سرشناس  ملی دیگر از جمله لودیس دکامواس که بزرگترین شاعر وقایع نگار این اکتشافات بوده، واقع شده است.

دیدنی های پرتغال

اوشنریو دی لیسبوا، لیسبون

این آکواریوم  که در لیسبون در زیر اقیانوس واقع شده است به صورت خارق العاده انواع گوناگون زیستگاه های آبی را به تصویر کشیده است و به عنوان برترین جاذبه های گردشگری پرتغال به شمار می رود. این آکواریم بهترین و بزرگترین آکواریوم دریایی پرتغال است که طیف گسترده ای از ماهی ها و آبزیان دیگر را در خود جای داده است. متصل شدن چهار دریا و مناطق جداگانه آن ها موجب بازآفرینی اکوسیستم های اقیانوس های آرام، هند، آتلانتیک و منجمد شمالی شده اند. این مکان یک مخزن بزرگ مرکزی است که از تمامی جهات قابل رویت است وتعداد بسیار زیادی کوسه،  سپر ماهی، ماهی های عجیب غریب باله دار و ماهی های بومی آب های عمیق در آن دیده می شود. این آکواریوم شفاف که از پلکسی گلس ساخته شده به گونه ای طراحی شده که گویی ماهی های کوچک تر که زیرمجموعه این ماهی ها هستند اطراف آن همراه با اقوام خود در حال شنا هستند. چنین به نظر می رسد که آکواریومی دور تا دور آکواریوم اصلی برای این ماهی های کوچک ساخته شده است. مناظر زیبای هوای باز با پنگوئن ها، سمورهای آبی، پرندگان بامزه و زیبا و پستاندارانی که خیلی غیر محسوس با هم هماهنگ بوده و همزیست هستند، مکمل این دنیای شگفت انگیز زیر آب هستند که از دیدنی های پرتغال به حساب می آید.

 

دیدنی های پرتغال

کالاسیو نشنال دیسنترا، ساحل لیسبون

این منطقه همین قدر که در لبه یک رشته کوه جنگلی قرار گرفته کفایت می کند تا محل خوبی برای سفر باشد. یونیسکو این منطقه را به عنوان چشم انداز میراث فرهنگی جهانی اعلام کرده است. مانند این است که زیبایی این شهر و مفهموم جاذبه گردشگری تاریخی با جمع کردن این جاذبه ها در درون و حوالی این شهر قدیمی معنی پیدا کرده است. تفرجگاه دنجی برای پادشاهان و ملکه های پرتغال و همچنین یکی از مناطق جذب کننده بسیاری از شعرا و نویسندگان مانند لرد بریوم، بکفرد و سیندرا و نویسندگان داستان های عاشقانه بوده است. شهری شگفت انگیز با خیابان های سنگفرش  که در دو طرف آن خانه هایی به رنگ های پاستیلی، صورتی، خردلی و بنفش به صف کشیده شده است. کوچه های باریک که به میدانی ختم می شوند، بافت غالب این شهر است. این شهر در قرن چهاردهم شکل گرفته و قدیمی ترین شهر پرتغال است که باقی مانده و به خوبی از شیروانی های مخروطی شکلش قابل تشخیص است. خانه های این شهر که به صورت پلکانی ساخته شده اند به طور منظمی تجهیز و تزیین شده اند و بسیاری از آن ها حاکی داستانی منحصر به فرد هستند. از آثار برجسته آنجا می توان به سالن گنبدی شکل پر زرق و برق سالا داز باراسودز اشاره کرد که در ساحل آن قرار دارد. ساحلی که در اختیار ۷۲ خانواده سرشناس پرتغالی است و از جاذبه های گردشگری پرتغال محسوب می شود.

دیدنی های پرتغال

کایاک سواری در ساحل لیسبون

با کایاک به دل دریا زدن برای گشت و گذار در لیسبون یک سفر رضایت بخش دریایی است. علاوه بر این کایاک سواری ابعاد جدیدی از تجربه های دریایی را فراهم می کند. در کنار کایاک سواری، پارو زدن بهانه خوبی برای انجام حرکات ورزشی در فضایی کاملا تمیز با هاله هایی از نمک است. قطع به یقین مجاورت لیسبون با دریا این امکان را فراهم می سازد که بسیاری از ورزش های مهیج دریایی در آنجا انجام شود. گشت و گذار در خلیج ها، خلیج های کوچک در امتداد این منطقه که بین پایتخت پرتغال و شهر تفریحی کاسکایز کشیده شده است، مجموعه ای جالب برای گذراندن یک روز خوش در فضای باز است. جدای از این آب کریستالی و شفاف پارک ملی سرا دا اربیدا که مناطقی مانند ستابلا و سسیمبرا را در بر گرفته است، منظره ای باشکوه  از صخره های قدیمی دریایی را نشان می دهد که پرندگان زیادی در آن وجود دارد. بیشتر خط های ساحلی این منطقه جز مناطق حفاظت شده دریایی هستند. منطقه حفاظت شده ای که علیرغم محدودیت ساحل فوق العاده خوش منظره ریباریو دو کاواو را در خود جای داده است و از دیدنی های پرتغال می باشد.

 

دیدنی های پرتغال

تورو دی بیلم، لیسبون

این بنای تاریخی یکی از برترین جاذبه های گردشگری پرتغال است که سمبل اکتشافات و سفرهای دریایی پرتغال در سده های ۱۵ و ۱۶ می باشد. بنای این اثر که به عنوان دژی برای جلوگیری از دسترسی به رودخانه تاگو ساخته شده، در سال ۱۵۲۱ به اتمام رسید. این برج به مشابه یک شاهکار معماری نظامی است که به سبک مالونین توسط فرانسیسکو دی ارودا تزیین شده و نمای آن آمیزه ای از سنگ های حک شده و عناصر دریایی مانند طناب مارپیچی شکل و کره جغرافیایی است. یک ایوان دوره رنسانس زیبایی خاصی به این بنا داده است. برجستگی های فرهنگی این بنا باعث شده که یونسکو آن را به عنوان سایتی که میراث جهانی است، معرفی کند.

دیدنی های پرتغال

کانونتو دیکری ستو،تومار

این بنا در حالیکه  مشرف به شهر تومار است  قلعه ای مستحکم برای حفاظت از این شهر نیز است. شهری جذاب که یکی از جاذبه های گردشگری پرتغال می باشد. این قلعه به عنوان مرکز فرماندهی سربازان شوالیه به کار برده می شد و در سال ۱۱۶۰  بنای آن گذاشته شد. صومعه مسیحیان که به مثابه یک اثر تاریخی عینی و افسونگر فراماسونری است، صومعه ای مرموز و هیجان انگیز است که در وسط آن سریری از قرون وسطی قرار دارد. این کلیسا که معبدی اصیل است به گونه ای تزئین شده که نمایانگر دستورهای سمبلیک عجیب و غریب مرتبط با فرامین مسیح است. این پرستشگاه که مربوط به قرن شانزدهم است همزمان با شکوفایی مانولاین می باشد که با پله های مارپیچی شکل موجب اذیت بازدید کنندگان می شود. پنجره باشکوه مربوط به دوره مانولاین این صومعه که توسط مجسمه ساز ماهر دیگو دی ارودا طراحی شده یکی از جذاب ترین آثار معماری است که در پرتغال یافت می شود.

 

دیدنی های پرتغال

بوم جیسز دو مونته، براگا

این معبد که بزرگترین پرستشگاه پرتغال است در کوهپایه سرسبزی در شش کیلومتری شرق براگا واقع شده و یکی از مهمترین مکان های زیارتی این کشور است. این ساختمان زیبا علاوه بر در برداشتن زیبایی های کلیسای بوم جیسز و بنای تاریخی باروک اسکادار دارای چندین محراب است که با دکورهای مجسمه حاکی از مصیبت های مسیح تزیین شده است. همچنین در جای جای آن فواره هایی با آب سرد به فلک کشیده وجود دارد. همچنین مجسمه هایی از چهره های نمادین مربوط به انجیل و اسطوره ای در آن دیده می شود. در حالیکه از بخش پایینی پله گرانیتی تزیینی که ۱۱۶ متر طول دارد، پایین می روید باید از مسیر مقدس زیگزاگی و شیبدار بگذرید که معبدهایی در آن مستقر هستند که نمایانگر چهارده منزلت از مصیبت مسیح است. در نیمه راه اسکاداریو داز سنتیدز سفید که در دل آن جای گرفته است توسط مجسمه هایی که به خوبی حک شده اند، حواس پنجگانه را به تصویر می کشند. منزلت آخر راه پله ای است از سه صفت پسندیده ایمان، امید و نیکوکاری که به کلیسا منتهی می شود. با مشاهده چشم اندازی زیبا از حومه شهر که آن را احاطه کرده است اثری ازخستگی مسافتی که طی کرده اید، باقی نمی ماند. برای اینکه مسافران خیلی به زحمت نیفتند با طناب عتیقه مربوط به سال ۱۸۸۲ در عرض سه دقیقه به بالا کشانده می شوند و می تواند از یکی از دیدنی های پرتغال لذت ببرند.

دیدنی های پرتغال

بالا رفتن از رشته کوه جرس

این رشته کوه زیبایی خیره کننده ای دارد که در ناحیه دور افتاده مینهوی پرتغال یافت شده است و یکی از دیدنی های پرتغال برای سفر است که در پاراگوده نشنال دا پندا جرس باشکوه واقع شده است. قله های گرانیتی که نمایانگر جنس این پارک ملی است، بسیار خیره کننده هستند و در زمره برترین جاذبه های گردشگری پرتغال قرار دارند. جرس به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری پرتغال، دوستداران پیاده روی و کوهنوردی و دوستداران طبیعت را به این منطقه می کشاند. منطره ای ناهموار و بی کم و کاست که با دره های سرسبز و دریاچه های زلال در دل خود گستره ای از روستاهای قدیمی، گیاهان و جانداران کمیاب است و از سبک زندگی اصیلی بهره می برده که در دیگر مناطق کوهستانی این کشور از بین رفته است. این منطقه با راه های خط دار از گرانیت شکل گرفته که راهنمایی برای کوهنوردان است. گردشگران چه بخواهند گشت کوتاهی بزنند چه بخواهند یک پیاده روی چالش برانگیز روزانه داشته باشند، می توانند از این شهر و مسیرهای فوق العاده لذت ببرند. طول بیشتر این مسیرها ۱۰ تا ۱۶ کیلومتر با کیفیت های متفاوت است.

 

دیدنی های پرتغال

یونیورسیدید دی کامبیرا

قدیمی ترین مرکز آموزشی پرتغال در سال ۱۲۹۰ توسط پادشاه دنیز تاسیس شده و توسط یونسکو به عنوان سایتی از میراث جهانی معرفی شده است. ساختمان تاریخی ولها یونیورسیدید، دانشگاه کویمبرا با میدان ستون بندی شده زیبای بیکو داس اسکولاس جز این میراث جهانی هستند. التا و سفیا که در دو طرف دانشگاه قرار  دارند و سابق بر این محل اقامت خانواده سلطنتی بوده اند توجه مسافران را با مکان های بارز طراز اول مانند ببلیوتوکا جونین خیره کننده، کتابخانه ای که باشکوه هر چه تمام تزیین و در سال ۱۷۹۰ درون آن تعبیه شده به خود جلب می کند. می توانید از چپل دی سادو خیره کننده و پر زرق و برق مربوط به قرن شانزدهم بازدید به عمل آورید. کسانی که از ارتفاع ترس ندارند می توانند از برج ساعت برجسته قرن هجدهم برای داشتن چشم اندازی از کویمرا، یکی از برترین جاذبه های گردشگری پرتغال بالا بروند.

 

دیدنی های پرتغال

موسیو کالسته گولبنکین، لیسبون

لیسبون از موزه هایی برخوردار است که به معنای واقعی در سطح کلاس جهانی هستند و این موزه یکی از بهترین آن هاست. در کلکسیون این موزه در حدود ۶۰۰۰ قطعه وجود دارد که تنها مربوط به یک نفر است. نام این موزه برگرفته از شخص ثروتمند ارمنی است که غول صنعت نفت بوده و تمام دارایی ارزشمند خود را هنگام مرگ برای مردم پرتغال در سال ۱۹۵۵ به ارث گذاشته است. تقریبا به راحتی می توان گفت که یکی از بهترین کلکسیون های اروپا است و آثار مربوط به بازه زمانی ۴۰۰۰ سال را به نمایش می گذارد. از آثار کلاسیک و عهد قدیم مشرق گرفته تا آثار اروپایی مربوط به اوایل قرن بیستم اروپا. در هیچ موزه ای این همه آثار متنوع از جای جای دنیا یافت نمی شود. بازدیدکنندگان می توانند ساعت ها به تماشای گنج ها از جمله ۱۱ مدال رومانی یافت شده در مصر، دست نویس های مصور مربوط به قرن شانزدهم، شاهکارهای روبنز و رومبرانت و ترنر، مبلمان لوئی پانزدهم و شانزدهم و هنر نوین جواهرسازی توسط لین لالیک بپردازند. این موزه در باغ سرسبزی واقع شده است که مناسب پیک نیک خصوصا در تابستان است و از دیدنی های پرتغال به شمار می رود.

 

دیدنی های پرتغال

ماستلو دی گویمارس

خاستگاه کشور و محل تولد اولین پادشاه پرتغال است. روزگاری این شهر پایتخت پادشاهی پرتغال بوده و توسط یونسکو سایتی از میراث جهانی به واسطه مجموعه ای از بناهای تاریخی گرد آمده در داخل و حومه این شهر قدیمی معرفی شده است. این مکان به بهترین نحو شهری را که بیانگر فرهنگ و سنت است به تصویر می کشد. حتی به عنوان علامت ارتشی شناخته شدہ است. قلعه ای که بنای آن ابتدا در قرن دهم گذاشته شد ولی اساسا دو قرن بعد توسط هنری برگاندی گسترش پیدا کرد. خروجی های این قلعه که بالارونده هستند از سنگ گرانیت ساخته شده اند. قلعه مرکزی آن توردی منجیم نام دارد که با برج ها و باروهای مستحکم احاطه شده است. غسل تعمید افنسون در یک کلیسای کوچک رومی بنام سائو میگوئل انجام شده که دقیقا پشت دیوارهای قلعه واقع شده است. بازدیدکنندگان می توانند از فضای خیلی کوچکی شاهد محل غسل تعمید باشند. رمپ های اطراف این قلعه بسیار الهام  بخش است و می توانید در آن ها قدم بزنید اما برای اینکه تسلط بیشتری داشته باشید بهتر است که از قلعه بالا بروید و از دیدنی های پرتغال لذت ببرید.

 

دیدنی های پرتغال

توردی کلریگوس، اپرتو

این برج دوکی،سوزنی شکل است که یکی از برجستگی های شهر اپرتو است و ۷۵ متر از خیابان ارتفاع داشته و مشرف به شهر قدیمی است. این برج سیلندری شکل توسط نیکولا ناسونی در قرن هجدهم ساخته شد و نمایانگر احساس جسورانه باروک است. این بنا که بعنوان بخشی از ایگرجا داز کلریگوز درسال ۱۷۶۳ به اتمام رسید در زمان خودش بلندترین برج اپرتو بود. بازدیدکنندگان برای اینکه به بالای آن برسند باید از ۲۰۰ پله بالا بروند ولی تمام سختی که کشیدند  بعد از رسیدن به بالا و داشتن چشم اندازی زیبا از شهر و رودخانه  فراموش خواهد شد.

 

دیدنی های پرتغال

کاسلو دی سادو جرج

واقع شدن این بنا در تپه چشم اندازی وسیع به آن داده که مشرف به مرکز شهر پر هیاهوی لیسبون است و به همین جهت بیشترین آمار بازدید از یک بنای تاریخ را دارد. در نزد مردم محلی و همینطور توریست ها بسیار شناخته شده است. این قلعه چشم نواز در اواخر قرن دوازدهم توسط پادشاه افنسون هنریکس بنا شده است. در آن زمان پادشاه لپاین شهر را از عرب های مغربی پس گرفت و بر روی ویرانه های به جا مانده از برج و باروی آن ها روی تپه یک کاخ ساخت. در سال ۱۵۱۱ این منطقه سلطنتی گسترش یافت و توسط باروهای مستحکم محافظت شد. زمین لرزه شدیدی که در سال ۱۷۵۵ رخ داد، بیشتر خانه ها را ویران کرد و آنچه که امروزه باقی مانده است مرهون بازسازی های اصولی است. گشت و گذار در این قلعه مجهز به بارو بسیار سرگرم کننده است. بازدید کنندگان می توانند از رمپ ها بالا بروند. در یکی از برج های این قلعه بنام تور دی یولیسز دوربین های مخفی وجود دارد  که تصاویری از مردم شهر را بر روی پرده بر روی دیوارهای آن نشان می دهد. این دیوارها سایت باستان شناسی را با بقایای ساختمان اصلی قصر و زیرساخت های قدیمی مغرب زمینی محصور کرده اند. از تراسی که در ورودی قلعه واقع شده نمایی زیبا از لیسبون و رودخانه را می توان نظاره گر شد و این بنا از برترین جاذبه های گردشگری پرتغال می باشد.

 

دیدنی های پرتغال

کلیسای سا و معبد روم، اوورا

اورا در یکی از استان های گرمسیر بخش جنوبی پرتغال واقع شده و یکی از مسحور کننده ترین نواحی کشور است. رومیان ۵۷ سال پیش از میلاد مسیح در این مکان مستقر شدند ولی زمانی که غربی ها در این منطقه حکم می راندند، این شهر شکل گرفت و کوچه های تو در تو و باریک آن الهام گرفته از طرح های متداول شهری مسلمانان است. مسیحیان پس از فتح مجدد این شهر توجه به ساختمان ها و کلیسای رم و همین طور برترین جاذبه های گردشگری پرتغال جلب شد. این بنای تاریخی مشهور در سال ۱۲۰۴ به ثبت رسیده و معماری آن ترکیبی از سبک رومی، گوتیک و باروک است و بازدید کنندگان پس از مشاهده فضای داخلی تحسین برانگیز آن می توانند به پشت بام رفته و چشم اندازی بسیار زیبا از شهر داشته باشند. در نزدیکی آن معروف ترین بنای تاریخی نمادین اوورا، معبد رومی وجود دارد. این بنا که قابل ملاحظه ترین بنای رومی این کشوراست در قرن دوم یا سوم میلادی بعد از میلاد مسیح ساخته شده و در واقع یونسکو آثار تاریخی اوودا را به عنوان میراث  جهانی معرفی کرده است.

 

دیدنی های پرتغال

گذر از الن تجو به وسیله اسب

چه بخواهید از یک رودخانه خروشان باریک عبور کنید چه بخواهید از چمنزارهای پر از گل بگذرید یا حتی در مسیر ماسه ای نرم قدم بزنید، گشت و گذار بر پشت اسب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در این منطقه انجام بدهید. این استان به دلیل علاقه مردم به اسب معروف است. پرورش اسب های زیبا و رام لوسیاتانو مربوط به این منطقه پرتغال مخصوصا التر دو چائو در کادلوریا دی التر است. می توانید از سواری تفریحی در امتداد ساحل حومه شهر با راهنمایی کارشناسان این امر کسانی که از بدو تولد سوار بر اسب شده اند، لذت ببرید. کامپوریتا ساحلی دوست داشتنی است. در داخل شهر به سمت مکان هایی مانند الکاسر دو سار در کنار رودخانه سادو و اوریکو واقع دراعماق کرانه جنگلی بروید.

 

دیدنی های پرتغال

موستریو پالاستیو نشنال دی مارفا

این بنای جادویی در حومه شهر واقع شده و مثال خوبی از دیدنی های پرتغال است و در سال ۱۷۱۷ به مناسبت تولد اولین فرزند پادشاه توسط دوم جو اوی ساخته شده که در ابتدا قرار بود یک صومعه ساده باشد. از آنجا که خزانه این کشور از ثروت به دست آورده از برزیل لبریز شد در این اواخر ابعاد جدیدی به این بنا اضافه شد و قصری بزرگ به سبک باروک ساخته شده که با مبلمان تجملی و آثار هنری بسیار زیادی تزیین شده است. همراه با تور می توانید از کلیسا، صومعه، کاخ و تالار اجتماعات بازدید کنید. قطع به یقین کتابخانه شاهانه مرمرین برجسته ترین بخش این بنا بوده که در آن بالغ بر ۴۰۰۰۰ جلد کمیاب و ارزشمند در قفسه های چوبی به سبک راکاکو وجود دارد. یکی از این نمونه ها دست نویس ها و آثار ادبی اروپا است.

 

دیدنی های پرتغال

ایگرجا دی سانتا انتونیا و موسیو مانیسیپال، لاگوس

موزه مانیسیپال در لاگوس واقع شده و عجیب غریب ترین کلکسیون باستانی و قوم نگاری الگارو را در خود جای داده است. صنایع دستی، آثار کمیاب و مصنوعات ساخت دست بشر که منعکس کننده فرهنگ و میراث چند گانه این روستا است به طرز شگفت آوری به نمایش گذاشته شده است. این آثار شامل آثار هنری ساخته شده از چوب پنبه مخصوص محراب و ماکتی مبتنی بر واقعیت روستای مفروض الگارو می باشد که ساخت داخل کشور است. اپس ورمیکیولاتوم یکی از آثار برجسته قابل توجه بوده که در سال ۱۹۳۳ که توسط جستجوگر موزه، دکترجوز فورموسینو از زیر خاک  کشف شد. شما می توانید از ایگرجا دی سانتا و فضای داخلی خیره کننده آن شامل حکاکی های تذهیب شده و پنل های کاشی کاری شده، بازدید کنید. در نظر داشته باشید که این بنا به علت تعمیرات تا ژوئن ۲۰۱۹ بسته است.

 

دیدنی های پرتغال

قلعه سیلوس

از آنجائیکه روزگاری این شهر پایتخت الگارو در زمان حکومت مغربیان بوده عرب ها آن را به نام محله ای به نام الغرب گذاشتند. در اوایل قرن دوازدهم این شهر به عنوان مرکز یادگیری و محل گردهمایی نویسندگان اسلامی، فلاسفه و جغرافی دانان معروف بود. مغربی ها برای محافظت از ساکنین شهر، قلعه  مستحکمی در ارتفاعات که مشرف به شهر بود، ساختند که بعدها توسط کراسیدرز تصرف شد و یادآور روزهای قدرت مغربی و تسلط مجدد مسیحیان است. این قلعه مهم ترین بنای تاریخی در الگارو با دیوارهای بلند به رنگ ماسه سنگ است. شهری دوست داشتنی که مشرف به رودخانه بوده و رنگ سرخ اخرایی بازدیدکنندگان را به سمت خود می کشاند. اوایل اگوست بهترین زمان برای سفر به این مکان و لذت بردن از فستیوال های قرون وسطایی در خارج از این قلعه مستحکم که از دیدنی های پرتغال بوده، است.

 

دیدنی های پرتغال

زیپ لاین بین مرزی، الکاتیم

زیپ لاین یکی از تمام و کمال ترین و متهورانه ترین دیدنی های پرتغال است که اخیرا دو کشور اسپانیا و پرتغال را بهم وصل کرده است.  تنها زیپ لاینی است که دو کشور را به هم وصل می کند. توسط این زیپ لاین سنلوکار دی گادیانا در هوالاوای اسپانیا به الکاتیم، شمالی ترین نقطه الگارو وصل می شود. این مسیر کابلی به طول ۷۲۰ متر دو کشور را در دو طرف رودخانه پر پیچ و خم و عریض گادیانا به هم متصل می کند. افراد مجهز به کلاه های ایمنی هستند و توسط تسمه هایی جهت حفظ ایمنی مهار می شوند. سفر خود را از یک سکو شروع کرده و از روی رودخانه ای مشرف به آبادی بی سرو صدایی به نام سنلوکار با سرعتی بین ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت عبور می کنند.  در واقع این نوعی سفر در زمان است. این سفر به خاطر اختلاف ساعت در دو کشور یک ساعت طول می کشد. استفاده از این زیپ لاین امکان تجربه ای متفاوت را به مسافران الگارو می دهد. در هیچ جای دیگر و هیچ گاه نمی توانید ادعا کنید که در عرض یک دقیقه از کشوری به کشور دیگر سفر کرده اید.

 

دیدنی های پرتغال

پالاسیو دا بولسا، اپرتو

اپرتو ترکیبی از دیدنی های پرتغال مانند ساختمان صرافی قدیمی به نام پالاسیو دا بولسای بسیار زیبا است. این بنا در اواسط قرن نوزدهم در مکانی که روزگاری صومعه سادو فرنسیسکو قرار داشت، توسط یک تاجر ساخته شد. این کاخ در خط مرزی شهر قدیمی واقع شده است و از جانب یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شده است. فضای داخلی خیره کننده آن منعکس کننده ثروت هنگفتی است که در آن زمان به سوی این کشور روانه شده بود. اتاق ها و گالری های آن همچون هر کاخ دیگری نمایانگر شکوه و ثروت بی حد و حساب آن ها است. اتاق عربی که الهام گرفته از الحمرا در گرانادا است با سالنی باشکوه با کاغذ دیواری های آبی و طلایی تذهیب شده و دکوراسیونی به سبک مغربی همچون غار علا الدین می درخشد که از دیدنی های پرتغال می باشد.

 

دیدنی های پرتغال

 

دیگر جاذبه های کشور پرتغال که حتما باید دید

مساحت کم این کشور باعث می شود که  بدون پیمودن مسافتی طولانی بتوان از جای جای این کشور دیدن کرد. با وجود دیدنی های پرتغال، لیسبون در جایگاه اول قرار دارد. اگر به سمت شمال کشور عزیمت می کنید حتما به پورتو بروید. این شهر که دومین شهر بزرگ این کشور است تاریخ و فرهنگ قابل توجه ای دارد. از دیگر جاذبه های بخش شمالی می توان به گویی ماراس اشاره کرد که به عنوان خواستگاه این کشور شناخته می شود و همچنین باراگا که به خاطر معماری جذابش مورد توجه است. سواحل این کشور به عنوان مکان تفریحی چهار فصل است مخصوصا ساحل الگارو که نزدیک دیدنی های پرتغال واقع شده است. در واقع بخش جنوبی پرتغال به خاطر مناطق دیدنی حوالی پایتخت مانند شهرهای لاگوس، فارو و تاویرا معروف است. فراموش نکنید که در جزایر پرتغال سفری کاملا متفاوت را تجربه خواهید کرد.

 

دیدنی های پرتغال


برچسب ها : , ,
دسته بندی : گردشگری
ارسال دیدگاه