خبرهای ویژه

» سبک زندگی » تحريك عصب واگ و بهبودي پس از سكته مغزي!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۷ - ۱۴:۱۱

 کد خبر: 14621
 220 بازدید

تحريك عصب واگ و بهبودي پس از سكته مغزي!


محققان دانشگاه تگزاس در دالاس روشی برای تسریع بازیابی مهارت‌های حرکتی پس از سکته‌ی مغزی ارائه داده‌اند که به مغز کمک می‌کند با سرعت بیشتری خود را سازماندهی نماید. در یک مطالعه‌ی بالینی، دانشمندان به منظور بهبود عملکرد یک اندام فوقانی در جوندگان اقدام به تحریک عصب واگ (VNS) توام با انجام یک کار فیزیوتراپی نمودند. نتایج نشان داد که میزان بهبودی درازمدت، نسبت به روش‌های درمانی فعلی دو برابر شد، نه تنها در عضله‌ی مورد نظر، بلکه حتی در حرکت عضلاتی که بازسازی نشده بودند. کار آنها اخیرا در مجله‌ی Stroke منتشر شده است. یک آزمایش بالینی برای آزمایش این تکنیک بر روی انسان در دالاس و 15 سایت دیگر در سراسر کشور در حال انجام است. کیلگار می‌گوید: "آزمایش ما برای این پرسش جدید طراحی شده بود: آیا پس از سکته‌ی مغزی مجبور هستیم که هر اقدام واحد را دوباره توانبخشی کنیم؟ اگر VNS به شما کمک می‌کند، آیا فقط به سبب یک حرکت دقیق یا عملکردی است که با تحریک سازی توام شده باشد؟ همچنین چیزی که ما متوجه شدیم این بود که مهارت‌های حرکتی مشابه را نیز بهبود می‌بخشد و این نتایج تا ماه‌ها پس از اتمام درمان توام با VNS پایدار باقی مانده بود. " کیلگار گفت که این نتایج گام مهمی در جهت ایجاد یک دستورالعمل مناسب برای استفاده‌ی استاندارد از VNS جهت درمان پس از سکته است. او می‌گویذ: "این مطالعه به ما می‌گوید که اگر از این رویکرد در مهارت‌های پیچیده‌ی حرکتی استفاده کنیم، این پیشرفت‌ها می‌توانند فیلتر شوند تا حرکات ساده تر را بهبود بخشند.

تحريك عصب واگ و بهبودي پس از سكته مغزي! محققان دانشگاه تگزاس در دالاس روشی برای تسریع بازیابی مهارت‌های حرکتی پس از سکته‌ی مغزی ارائه داده‌اند که به مغز کمک می‌کند با سرعت بیشتری خود را سازماندهی نماید. در یک مطالعه‌ی بالینی، دانشمندان به منظور بهبود عملکرد یک اندام فوقانی در جوندگان اقدام به تحریک […]

محققان دانشگاه تگزاس در دالاس روشی برای تسریع بازیابی مهارت‌های حرکتی پس از سکته‌ی مغزی ارائه داده‌اند که به مغز کمک می‌کند با سرعت بیشتری خود را سازماندهی نماید.  در یک مطالعه‌ی بالینی، دانشمندان به منظور بهبود عملکرد یک اندام فوقانی در جوندگان اقدام به تحریک عصب واگ (VNS) توام با انجام یک کار فیزیوتراپی نمودند. نتایج نشان داد که میزان بهبودی درازمدت، نسبت به روش‌های درمانی فعلی دو برابر شد، نه تنها در عضله‌ی مورد نظر، بلکه حتی در حرکت عضلاتی که بازسازی نشده بودند. کار آنها اخیرا در مجله‌ی Stroke منتشر شده است.  یک آزمایش بالینی برای آزمایش این تکنیک بر روی انسان در دالاس و 15 سایت دیگر در سراسر کشور در حال انجام است.  کیلگار می‌گوید: "آزمایش ما برای این پرسش جدید طراحی شده بود: آیا پس از سکته‌ی مغزی مجبور هستیم که هر اقدام واحد را دوباره توانبخشی کنیم؟ اگر VNS به شما کمک می‌کند،  آیا فقط به سبب یک حرکت دقیق یا عملکردی است که با تحریک سازی توام شده باشد؟ همچنین چیزی که ما متوجه شدیم این بود که مهارت‌های حرکتی مشابه را نیز بهبود می‌بخشد و این نتایج تا ماه‌ها پس از اتمام درمان توام با VNS پایدار باقی مانده بود. "  کیلگار گفت که این نتایج گام مهمی در جهت ایجاد یک دستورالعمل مناسب برای استفاده‌ی استاندارد از VNS جهت درمان پس از سکته است.  او می‌گویذ: "این مطالعه به ما می‌گوید که اگر از این رویکرد در مهارت‌های پیچیده‌ی حرکتی استفاده کنیم، این پیشرفت‌ها می‌توانند فیلتر شوند تا حرکات ساده تر را بهبود بخشند.

تحريك عصب واگ و بهبودي پس از سكته مغزي!

محققان دانشگاه تگزاس در دالاس روشی برای تسریع بازیابی مهارت‌های حرکتی پس از سکته‌ی مغزی ارائه داده‌اند که به مغز کمک می‌کند با سرعت بیشتری خود را سازماندهی نماید.

در یک مطالعه‌ی بالینی، دانشمندان به منظور بهبود عملکرد یک اندام فوقانی در جوندگان اقدام به تحریک عصب واگ (VNS) توام با انجام یک کار فیزیوتراپی نمودند. نتایج نشان داد که میزان بهبودی درازمدت، نسبت به روش‌های درمانی فعلی دو برابر شد، نه تنها در عضله‌ی مورد نظر، بلکه حتی در حرکت عضلاتی که بازسازی نشده بودند. کار آنها اخیرا در مجله‌ی Stroke منتشر شده است.

یک آزمایش بالینی برای آزمایش این تکنیک بر روی انسان در دالاس و ۱۵ سایت دیگر در سراسر کشور در حال انجام است.

کیلگار می‌گوید: “آزمایش ما برای این پرسش جدید طراحی شده بود: آیا پس از سکته‌ی مغزی مجبور هستیم که هر اقدام واحد را دوباره توانبخشی کنیم؟ اگر VNS به شما کمک می‌کند،

آیا فقط به سبب یک حرکت دقیق یا عملکردی است که با تحریک سازی توام شده باشد؟ همچنین چیزی که ما متوجه شدیم این بود که مهارت‌های حرکتی مشابه را نیز بهبود می‌بخشد و این نتایج تا ماه‌ها پس از اتمام درمان توام با VNS پایدار باقی مانده بود. ”

کیلگار گفت که این نتایج گام مهمی در جهت ایجاد یک دستورالعمل مناسب برای استفاده‌ی استاندارد از VNS جهت درمان پس از سکته است.

او می‌گویذ: “این مطالعه به ما می‌گوید که اگر از این رویکرد در مهارت‌های پیچیده‌ی حرکتی استفاده کنیم، این پیشرفت‌ها می‌توانند فیلتر شوند تا حرکات ساده تر را بهبود بخشند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سبک زندگی , سلامت
ارسال دیدگاه