خبرهای ویژه

» بین المللی » سه سناریو درباره غیبت محمد بن سلمان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۹:۵۴

 کد خبر: 17427
 176 بازدید

سه سناریو درباره غیبت محمد بن سلمان


غیبت محمد بن سلمان

این روزها غیبت محمد بن سلمان که در حدود یک ماه طول کشیده است بسیار خبرساز شده است. این موضوع زمانی مورد توجه بیشتر قرار می گیرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارای شخصیتی خبرساز بوده و به طور معمول به فاصله ی چند روز از او اخباری منتشر شده است. حالا پس از […]

این روزها غیبت محمد بن سلمان که در حدود یک ماه طول کشیده است بسیار خبرساز شده است. این موضوع زمانی مورد توجه بیشتر قرار می گیرد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارای شخصیتی خبرساز بوده و به طور معمول به فاصله ی چند روز از او اخباری منتشر شده است.

حالا پس از تیراندازی ۲۱ آوریل که اطراف کاخ پادشاهی انجام شد خبری از وی منتشر نشده است.تنها خبر پس از این درگیری ها حضور وی در یک جلسه اقتصادی دولتی در ۴ (۲۴آوریل) است که عکس آن نیز از جمله عکس های آرشیوی بوده است. اما پس از این خبر دیگر هیچ خبری از حضور وی منتشر نشده است.

محمد بن‌سلمان حتی رمانی که «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا به عربستان سعودی سفر کرد که اتفاقاً اولین سفر خارجی او بعد از تصدی پست وزارت خارجه بود، در رسانه‌ها ظاهر نشد که لزوم حضور وی و نبود او نگاه ها را بیشتر به خود جلب کرد.

با توجه به اینکه این اولین سفر خارجی وزیر خارجه جدید آمریکا بود انتظار می‌رفت بن سلمان که آشکارا بسیار به ایالات متحده نزدیک است، با او دیدار کند. از طرف دیگر رسانه‌های سعودی با ناشی گری دیدار ولی عهد این کشور با «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه سابق آمریکا را پوشش داده بودند و تصاویر آن دیدار منتشر شده بود.

جدیت غیبت محمد بن سلمان به جایی رسید که باعث کنجکاوی محافل دیپلماتیک شده است. روزنامه فرامنطقه‌ای رأی‌الیوم، در گزارشی از امان، پایتخت اردن، نوشت: ” در حاشیه یک کنفرانسی که اخیرا در امان، پایتخت اردن، برگزار شده، دیپلمات‌های اروپایی با حرارت درباره راز غیبت شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در صحنه رسانه‌ای کشورش در روز‌های اخیر صحبت می کنند.”

همین عوامل و رخداد ها سه سناریوی اصلی را برای غیبت و سرنوشت نامعلوم محمد بن سلمان مطرح می کند:

۱٫اولین سناریو مطرح می کند که محمد بن سلمان دچار ترس شده است و به همین دلیل تا مدتی از حضور در جوامع خودداری می کند.

۲٫دومین سناریو بیان می کند که احتمالاً بن سلمان در پی تیراندازی های انجام شده در ۲۱ آوریل زخمی شده است و فعلا توانایی حضور ندارد.

۳٫سومین سناریو که بدبینانه تر از بقیه است اعتقاد دارد که محمد بن سلمان در پی درگیری های رخ داده کشته شده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین المللی
ارسال دیدگاه