خبرهای ویژه

» سبک زندگی » چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۱:۴۵

 کد خبر: 17389
 218 بازدید

چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم؟


شاخصه های جذابیت جذاب و دوست داشتنی بودن

همه ما انسان‎ها دوست داریم بسیار جذاب و دوست داشتنی باشیم و تمایل به دوست داشته شدن توسط دیگران و مورد توجه واقعا شدن در همه انسان‎ها وجود دارد و اگر شخصی این ویژگی‎ها را نداشته باشد شاید خیلی باید تردید کند. این یک امر طبیعی است که ما هزینه‎هایی را صرف کنیم تا لباس […]

همه ما انسان‎ها دوست داریم بسیار جذاب و دوست داشتنی باشیم و تمایل به دوست داشته شدن توسط دیگران و مورد توجه واقعا شدن در همه انسان‎ها وجود دارد و اگر شخصی این ویژگی‎ها را نداشته باشد شاید خیلی باید تردید کند. این یک امر طبیعی است که ما هزینه‎هایی را صرف کنیم تا لباس خوب بپوشیم و خیلی شیک به نظر برسیم و تمام شاخصه‎های جذابیت را رعایت می‎کنیم تا جذاب‎تر و دوست داشتنی‎تر باشیم.

در اکثر مواقع فراموش می‎کنیم که این نوع جذابیت‎ کاملا کوتاه، ظاهری و گذرا هستند و آنچه که باعث جذابیت و دوست داشتنی‎تر ما می‎شود، آن چیزیست که به عنوان رفتار و برخورد از ما نشان داده می‎شود. رفتار، کلام، برخورد و نوع ارتباط ما با دیگران است که می‎تواند به ظاهر ما اعتبار دهد.

جذابیت در افراد کسل

مطمئنا افرادی هستند که در ظاهر خیلی زیبایی دارند و ما مشتاق جذب ظاهر آنها می‎شویم و ارتباط برقرار می‎کنیم. اما پس از گذشت مدت کمی متوجه می‎شویم که آن شخص اصلا دوست داشتنی و جذاب نیست و حتی نمی‌شود لحظه‎ای او را تحمل کرد. پس در می‎یابیم که مدل ارتباطی ما می‎تواند خیلی مهمتر از ظاهر ما باشد.

جذابیت و جذاب بودن مانند خیلی از مسائل دو قطبی در دنیا می‌باشد. ما هرگر نمی‎توانیم شب را بدون دانستن روز تعریف کنیم. وقتی چیزی وجود داشته، ما نمی‎توانیم عدم وجود آن را تأیید کنیم. جذابیت هم به همین شکل میباشد. اگر کسل کننده و خسته کننده باشد، ما هرگز متوجه آن نخواهیم شد. پس به عناون اولین قدم ما باید کار کنیم که خسته کننده و کسل کننده نباشیم.

معمولا بسیار از افراد خیلی خسته کننده و کسل کننده هستند و این موضوع را متوجه نیستند و فکر می‎کنند که بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. در صورتی که بقیه فقط مجبورند که آنها را تحمل کنند.

جذابیت جذاب و دوست داشتنی

جذابیت در شرایط مختلف

ممکن است که ما در شرایط و موقعیت‎های مختلف، ویژگی‎ها و رفتارهای مختلفی از خود نشان دهیم. طور مثال ممکن است که ما در محیط کار خیلی جذاب به نظر برسیم، اما وقتی در جمع دوستان و یا اقوام قرار بگیریم، اصلا به این صورت نباشد. بنابراین ممکن است که این ویژگی‎ها در مکان‌های مختلف تفاوت داشته باشد.

معمولا منظور از جذابیت و دوست داشتنی بودن، روابط بلند مدت میباشد و از اینکه افراد اطراف، ما را دوست داشته باشند و از اینکه در کنار ما هستند لذت ببرند و خوشحال باشند و همچنین ما هم حس خیلی خوبی نسبت به دیگران داشته باشیم.

جذابیت در افراد می تواند در سه حالت شکل ایجاد شود:

اولین حالت نوع ارائه، بیان و مدل صحبت کردن ماست.

دومین رفتارها و واکنش‎ها هستند. بطور مثال اگر شخصی در حال صحبت کردن است، ما چه رفتاری از خود نشان می‎دهیم و زمانی که صحبت می‎کنیم خود ما چه رفتاری داریم و چه وکنش‎هایی از خود نشان می‎دهیم.

حالت سوم مدل ذهنی و محتوای صحبت ماست.

 شوخ طبعی

برخی از پژوهش‎ها نشان می‎دهد افرادی که در برخورد اول اندکی شوخ طبعی دارند، موجب شادی و دارای جذابیت های بیشتر هستند. این افراد اجتماعی‎تر و از هوش بالایی برخوردار هستند.

راحت و آزاد باشید

معمولا افرادی که در مقابل دیگران قرار می‎گیرند، حالت دست به سینه را ب خود می‎گیرند که این امر باعث محدود بود فرد می شود و حس خوبی به طرف مقابل نمی‎دهد.  همیشه خود را راحت و آزاد کنید تا جذابیت بیشتری به خود جذب کنید.

لبخند

سعی کنید دائما لیخند بزنید. لبخند باعث می‎شود انژی خاصی به دیگران منتقل کنید و از نظر آنها جذابتر به نظر برسید.

همیشه خودتان باشید

گاها افراد برای اینکه خود را جذاب نشان دهند و ذر پیش دبگر افراد جذابیت داشته باشند، کارهایی مانند رنگ کردن مو، تاتو بدن، را انجام می‎دهند که بالعکس باعث خستگی افراد می‎شود. در حالیکه تحقیقات نشان داده است که افرادی از این قبیل کارها انجم نمی‎دهند، از جذابیت بیشتری برخوردارند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : سبک زندگی
ارسال دیدگاه