خبرهای ویژه

» اخبار ورزشی » شفر: استقلال حکم بچه‌ام را دارد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۲

 کد خبر: 19266
 220 بازدید

شفر: استقلال حکم بچه‌ام را دارد


شفر: استقلال حکم بچه‌ام را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس سایت sudwestrundfunk گزارشی از وینفرید شفر، سرمربی موفق ماه‌های اخیر تیم استقلال تهران منتشرکرده که چنین است: او در چند وقت اخیر در جمع مربیان جنوب غربی به چهره‌های جهانگرد تبدیل شده است.اکنون مربی سابق کارلسروهه یعنی وینفرید شفر با موفقیتی بزرگ تیم لیگ برتری استقلال تهران را هدایت می‌کند. سناریوی حضورش همه […]

به گزارش خبرگزاری فارس سایت sudwestrundfunk گزارشی از وینفرید شفر، سرمربی موفق ماه‌های اخیر تیم استقلال تهران منتشرکرده که چنین است: او در چند وقت اخیر در جمع مربیان جنوب غربی به چهره‌های جهانگرد تبدیل شده است.اکنون مربی سابق کارلسروهه یعنی وینفرید شفر با موفقیتی بزرگ تیم لیگ برتری استقلال تهران را هدایت می‌کند.

سناریوی حضورش همه را تحت تاثیر می گذارد.هر وقت که در خیابان‌های تهران قدم می‌زند، فوری اطرافش کلی هوادار و افرادی که دنبال امضا هستند، جمع می‌شوند.در این حال یکی عکس سلفی با او می گیرد و دیگری خواهان امضایش است.شفر، مربی فوتبال اهل راین‌لاندفالس، چهره محبوبی در پایتخت ایران است.

خیلی‌ها در آنجا او را «آقای شفر» صدا می‌زنند.از اوایل اکتبر گذشته این چهره ۶۸ ساله استقلال تهران را تمرین می‌دهد و البته این حضور با موفقیتی خارق‌العاده همراه بوده است. مربی سابق کارلسروهه تیمی را هدایت کرده که ابتدا در محدوده سقوط بود اما به رده سوم جدول رسید و فاتح جام حذفی ایران شد.

شفر می‌گوید:باورکردنی نیست که در این چند وقت چه گذشته است.استقلال در ایران باشگاهی بس بزرگ مثل دورتموند یا شالکه در آلمان است.تلاش کردم در این چند وقت ترکیب معقول و مناسبی از روحیه ایرانی و آلمانی را ایجاد کنم.

با توجه به این اظهارات و آنچه انجام گرفته، به نظر می‌رسد وی به هدفش رسیده چرا که از تیم در پایین جدول به رده سوم و کسب مقام قهرمانی جام حذفی رسیده است.این در واقع اولین عنوان وی با تیمش بعد از فقط ۸ ماه حضور بوده که در فینال جام حذفی تیم رده پایین‌تر خونه به خونه را یک بر صفر مغلوب کرد.

استقلال، تیم شفر در واقع همان آبی‌ها یعنی رقیب همیشگی پرسپولیس یعنی سرخ‌پوشان در پایتخت ایران هستند.

تقابل این دو تیم یعنی دربی‌‌‌های سرخابی، در اصل ۱۰۰ هزار هوادار را به ورزشگاه بزرگ فوتبال تهران می‌کشاند.ایران که مردمانش شیفته فوتبال هستند، جایی است که شفر با میل و رغبت فراوان کار می‌کند.

او می‌گوید:استقلال حالا دیگر حکم بچه‌ام را دارد.فوق‌العاده حیرت زده هستم از بودن در اینجا خوشحالم.

حالا تهران، پایتخت ایران،‌نقطه دیگری از «نقشه جغرافیایی – فوتبالی» وینفرید شفر است که قبلا در دبی، آذربایجان و تایلند کارکرده است.با کامرون او قهرمان آفریقا در سال ۲۰۰۲ شد و حتی به جام جهانی رسید.او سرمربی تیم ملی تایلند بوده و در جاماییکا نیز همین پست را داشته است.

شفر می‌گوید:من از قاره‌های مختلف کلی تجربه کسب کرده‌ام.تجربیاتی که در آلمان نمی‌توانستم کسب کنم.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار ورزشی
ارسال دیدگاه