خبرهای ویژه

» اخبار ورزشی » کرواسی ۲- انگلیس ۱

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۳:۳۰

 کد خبر: 24343
 57 بازدید

کرواسی ۲- انگلیس ۱


تیم ملی کرواسی در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل انگلیس با گلزنی مانژوکیچ در وقت‌های اضافه و با برتری ۲ بر یک به پیروزی رسید و به فینال این رقابت ها راه پیدا کرد.

به گزارش الف، تیم‌های انگلیس و کرواسی از مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه لوژنیکی مسکو به مصاف هم رفتند که این دیدار  در ۹۰ دقیقه قانونی با نتیجه تساوی یک بر یک  به پایان رسید تا این دیدار به وقت های اضافه کشیده شود. کرواسی در وقت های اضافه دوم موفق شدند گل پیروزی را بزنند و در نهایت با نتیجه ۲ بر یک پیروز میدان شوند و در فینال رقیب فرانسه شوند. انگلیس نیز برای بازی رده بندی به مصاف بلژیک خواهد رفت.

کرواسی ۲ – ۱ انگلیس

گل‌ها: تریپیر(۵) انگلیس-پریشیچ(۶۸)، مانژوکیچ(۱۰۹)کرواسی

داور: جنید چاکر از کشور ترکیه

کارت زرد: مانژوکیچ، ربیچ(کرواسی)-واکر(انگلیس).

ترکیب کرواسی: دنیل سوباسیچ، ورسالیکو، استرینیچ، ایوان پرشیچ، لاورن، ایوان راکیتیچ، مودریچ، مارسلو بروزوویچ، ماریو مانژوکیچ، آنته ربیچ و ویدا 

ترکیب انگلیس: جردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جسی لینگارد، جردن هندرسون، هری کین، استرلینگ، تریپیر، اشلی یانگ و دله الی

نیمه اول

سه شیرها خیلی زود به گل رسیدند و در دقیقه ۳ بازی دله الی پشت محوطه جریمه یک خطا از مدافعان کروات گرفت تا تریپیر گل اول انگلیس را به زیبایی تمام با یک ضربه فنی و آزاد از پشت محوطه جریمه به ثمر برساند. در نهایت این دیدار در نیمه اول با برتری یک بر صفر سه شیرها به پایان رسید.

شرح نیمه دوم

در نیمه دوم انگلیس عقب کشید و نتیجه ای عقب کشیدنش را گرفت چون کروات در دقیقه ۶۸ بازی پرشیج دروازه سه شیرها را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود. این دیدار در نهایت در وقت های قانونی با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود.

وقت اضافه اول

۱۵ دقیقه نخست وقت های اضافی با سوت داور شروع شد. دنی رز به جای اشلی یانگ نسبتا پا به سن گذاشته به زمین بازی آمد و نکته جالب اینکه کرواسی هنوز تعویض نکرده است. تا اینکه پیواریچ در این نیمه به زمین بازی آمد.

در دقیقه ۹۹ ورسالیکو از روی خط دروازه ضربه سر استونز را برگشت داد و تیمش را از یک خطر جدی نجات داد. در اواخر این نیمه ماریو مانژوکیچ با دروازه بان انگلیس برخورد کرد و دچار مصدومیت شد.در وقت های اضافه اول هر دو تیم موقعیت هایی را برای گلزنی داشتند ولی هیچ کدام موفق به این کار نشدند.

وقت اضافه دوم

بروزوویچ اولین خطر جدی این دیدار را در وقت های اضافه نیمه دوم ایجاد کرد و ضربه او با اختلاف کم به بیرون رفت. 

کرواسی مزد بازی بهتر خود را در این وقت ها گرفت و در دقیقه ۱۰۹ بازی ماریو مانژوکیچ، مهاجم تمام کننده یوونتوس و تیم ملی کرواسی یک موقعیت خوب در محوطه جریمه به دست آورد و با یک ضربه زیبا دروازه انگلیس را باز کرد تا تیمش پیروز میدان شود.

این دیدار در نهایت با برتری ۲ بر یک کرواسی به پایان رسید تا کروات ها حریف فرانسه در دیدار نهایی شوند. به این ترتیب کرواسی تاریخ سازی کرد و برای اولین بار در تاریخ به فینال جام جهانی صعود کرد. کرواسی یک شنبه هفته آینده در دیدار فینال باید به مصاف تیم ملی فرانسه برود.

پرشیچ برترین بازیکن شد 

بعد از پایان بازی بازیکن تیم ملی کرواسی پرشیج با یک گل و یک پاس گل به عنوان برترین بازیکن میدان انتخاب شد.

آمار بازی به شرح زیر است:

مالکیت توپ: انگلیس ۴۶- کرواسی ۵۴

هجوم ها: انگلیس ۱۱- کرواسی ۲۲

شوت در چارچوب: انگلیس ۱- کرواسی ۷

خارج از چارچوب: انگلیس ۶-کرواسی ۱۱

سیو: انگلیس ۵- کرواسی صفر


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار ورزشی
ارسال دیدگاه