خبرهای ویژه

» اخبار ورزشی » کی روش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۹:۰۸

 کد خبر: 21940
 138 بازدید

کی روش


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: با تمام امیدها و تعهدات خودمان زنده هستیم و برای رسیدن به دور دوم مسابقات تلاش می‌کنیم.

کی‌روش: با تمام امیدها و تعهدات خودمان زنده هستیم

 

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به روسیه، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود از مرحله گروهی جام جهانی ساعت ۲۲:۳۰ دوشنبه در ورزشگاه شهر سارانسک به مصاف تیم ملی پرتغال می‌رود. شاگردان کارلوس کی‌روش می‌توانند در صورت کسب سه امتیاز این دیدار برای نخستین بار در تاریخ راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی شوند.

کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از این دیدار درباره احتمال صعود تیمش به دور یک هشتم نهایی جام جهانی با خلق شگفتی مقابل تیم ملی پرتغال اظهار کرد: برای تیم ملی ایران یک افتخار است که در اینجا حضور دارد چرا که فردا ما هنوز زنده هستیم و برای رویای خودمان می‌جنگیم. با تمام امیدها و تعهدات خودمان زنده هستیم و برای رسیدن به دور دوم مسابقات تلاش می‌کنیم.

او ادامه داد: پرتغال نه تنها جزو نامزدهای قهرمانی در جام جهانی است بلکه از محبوب‌ترین تیم‌ها هم است. طبیعتا با بیان این امر باید بگویم ما همچنان خیلی خوشحال هستیم. مسعود می‌گوید که ما چقدر مفتخر هستیم و آماده هستیم به این مسابقه بپردازیم. با کمال شرافت و افتخارمان بازی می‌کنیم. ما در بازی با مراکش و اسپانیا درسمان را فراگرفتیم. فقط یک گزینه پیش روی ماست تا تیم بهتری باشیم و و بتوانیم با بازیکنان بهتری از عرصه مسابقات خارج شویم. قبل از تمام شدن صحبت‌های خودم می‌خواهم از روسیه تشکر کنم. از طرفداران روس تشکر می‌کنم. بسیار اعجاب آور است که در بازی اول و دوم با حضور هوادارانمان فکر می‌کردیم در خانه بازی می‌کنیم. طرفداران روس برخورد خوبی با ما داشتند.

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به خبرنگار پرتغالی درباره این که تیم ملی ایران بازی تدافعی انجام می‌دهد یا به سراغ سبک دیگری می‌رود؟ اظهار کرد: فکر می‌کنم بازی دشواری داریم چون فرناندو سانتوس با حیوانات قوی وارد بازی می‌شود. آنها می‌توانند خیلی قوی گاز بگیرند. این چیزی است که با آن روبه رو می‌شویم. در بازی با پرتغال فقط می‌توانیم تبدیل به تیم بهتری شویم. فلسفه ما مانند گذشته است. ما فلسفه خودمان را ساختیم. باید نسبت به رقبای خودمان احترام بگذاریم. این جنبه نخست بازی است. باید حتما واقع بین باشیم چرا که مقابل یکی از قوی‌ترین تیم‌های دنیا بازی می‌کنیم. همان گونه که عرض کردم پرتغال فقط نامزد قهرمانی نیست و جزو تیم‌های محبوب است.

کی روش ادامه داد: پرتغال اکنون یک تیم ملی است که با ۲۳ بازیکن در مسابقات شرکت کرده است. وقتی درباره یک تیم دوم صحبت کنیم باید نام بازیکنانی را ببریم که نتوانستند به مسابقات برسند. چند تیم ملی را می‌توانید نام ببرید که بازیکنان زیادی دارد که در تیم بزرگی بازی می‌کنند و نتوانستند به جام جهانی بیایند؟ در نتیجه امروز پرتغال تیم ملی بسیار بهتری است. این تیم بسیار خوب هدایت و هماهنگ شده است. بعد از احترام و واقع بینی باید بازی خودمان را بر ارزش‌های مبنایی استوار کنیم. روح فداکاری، شجاعت، صداقت و راستی را در نظر بگیریم. در تیم ما رهبر اصلی، خود تیم است و فردا در مقابل پرتغال بزرگ، لازم نیست من هیچ گونه توضیحات بیشتری بدهم یا ترسیم کنم. ما فقط یک گزینه داریم و باید تلاش کنیم در تمام جنبه‌ها بهتر باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: در بازی علیه مراکش خیلی خوب عمل کردیم. نتیجه به نفع ما بود. مقابل اسپانیا می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم اما نتیجه به نحوی بود که همه شما اطلاع دارید. فلسفه ما این نیست که به عنوان بازنده خوب محل را ترک کنیم تا بقیه لذت ببرند. ما اینجا هستیم که با احترام، شرافت و کرامت خودمان رقابت کنیم. می‌خواهیم با افتخار کار کنیم و لازم است که به بهترین نحو عمل کنیم و به وظیفه خودمان در مقابل طرفدارانمان عمل کنیم.

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار ورزشی , اخبار ورزشی جهان
ارسال دیدگاه